Az étkezés rendje

Hogy éltek eleink? Manapság nagy divatja van a különböző étkezési rendszereknek, egymást váltják a jobbnál jobb, éppen divatos étkezési formák. Ezzel jó sok pénzt kiudvarolva a pénztárcánkból. Régen ezt egyszerűen elintézték. A magyar településeken, döntően három fő étkezés volt. Kora reggel a mezőre vagy a földekre induló férfiak csak bekaptak egy-egy falat sózott kenyeret, […]
Köszöntelek Téged…

„Köszöntelek Téged! Isten Szent Igéje. Isten Szent Rendelése. Isten Szent Teremtménye. Áldott Napom, Te fényes VILÁG! Te adj nekem Erőt, Egészséget! Tőled kérek okos eszességet. És minden jóra való menendőséget.” Ezzel a Molnár V. József több előadásában elhangzott csodálatos Napköszöntővel indulnak jó ideje a napjaim. Kimegyek minden reggel a pici kis hátsó kertembe, kelet felé […]